T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

SSAL MİSYONU /MISSION

Okulumuz SSAL,


Türkiye'nin 21. yüzyılda bilgi toplumu olma hedefini gerçekleştirmede öğrencilerini bilimsel düşünen, özgüven ve özsaygısı yüksek, insan haklarına saygılı, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan, bu sorunlara hassas çözümler üreten, uluslararası düşünebilen, barışçıl, aydın, laik, demokratik, katılımcı, yaratıcı ve ileri görüşlü, entelektüel yönü gelişmiş, Türkçeyi ve en az bir yabancı dili yaşamında etkin biçimde kullanan bireyler yapmayı amaçlamaktadır.


Bilimsel eğitim anlayışına sahip bir lise olarak, nitelikli eğitim-öğretimimiz sayesinde öğrencilerimizi hem bir üst öğrenim kurumuna hem de iş, meslek ve toplum yaşamına uygarlığın gerektirdiği nitelikte değişime ve gelişime açık yurttaşlar yetiştiriyoruz.

 

Our school SSAL,


aims to make individuals who consider scientifically in achieving the goal of Turkey's becoming a knowledge society in the 21st century, who are aware of social and universal problems, who produce sensitive solutions to these problems, who are respectful to human rights and their cultures, consider internationally, who are peaceful, enlightened, secular, democratic, participatory, creative and foresighted, intellectually developed, who use Turkish and at least one foreign language effectively in their lives and whose self-confidence and self-esteem is high.

As a high school with a scientific understanding, we train our students to become citizens who are open to change and development in both to a higher education institution and business, professional and community life as required by civilization thanks to our qualified education.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 26.06.2020 - Güncelleme: 13.07.2020 16:11 - Görüntülenme: 854
  Beğen | 1  kişi beğendi