T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi 26 Ekim (Çarşamba) 2022 tarihinde yapılacak olan tanıtım günlerine katılmak isteyen okulların formu doldurması gerekmektedir. Tanıtım günleri 3 oturum şeklinde gerçekleşecektir. Geziye toplamda 30 öğrenci katılabilir. Formu doldurduktan sonra okul tarafından sizlere geri dönüş yapılacaktır. 

 

Form İçin Lütfen Tıklayınız; FORM

Ağu

İngilizce Düzey Belirleme Sınavımız...

Tem

Tem

Tem

2022 LGS sonucu ile okulumuzu kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor "Sabancılı Olmak Ayrıcalıktır" felsefesini yaşayacağınız okulumuza hoşgeldiniz diyoruz.

Not: Kayıt işlemleri 15-26 Ağustos tarihlerinde yapılacak olup size verilecek kayıt tarihi ve saatini web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. 

Tem

Değerli Öğrencilerimiz, Uzun ve meşakkatli bir Lgs sınavına hazırlık ve sınav giriş sürecini geride bıraktınız. Bu zorlu sürecin sonunda kazandığınız başarılardan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Bu süreçte sizlerin her daim yanında olan ailelerinizi ve kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

                Sevgili öğrencilerimiz, şimdi sizler için sınav kadar önemli olan tercih dönemi başlıyor.

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi olarak sizlerin geleceğinizdeki kariyer planlamanıza destek olmak, sizlerin gelişimine katkı sağlayarak hedeflediğiniz üniversitelere uğurlamak ve sizleri manevi değerlerle donanmış bir birey olarak yetiştirmek en büyük temennimizdir.

                Bu vesile ile yapacağınız tercihlerin sizlere ve ailenize hayırlı olmasını diliyoruz.

Haz

28. Dönem okul birincimiz 12/D sınıfından Anıl Gülez

 

28. Dönem okul ikincimiz 12/C sınıfından Melike İşçi

 

28. Dönem okul üçüncümüz 12/E sınıfından Barış Cem Bakay olmuştur.

 

Sabancı Vakfı Ödülleri'ni vermek üzere mezuniyet törenimizde bizleri yalnız bırakmayan Sabancı ailesinden Sayın Melisa Tapan'a ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Sayın Nevgül Bilsel Safkan'a teşekkür eder, öğrencilerimize hayat boyu başarılar dileriz.

Haz

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında TÜBİTAK ve İSBO'da dereceye giren öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerimiz Sabancı Vakfı Genel Müdürü Sayın Nevgül Bilsel Safkan tarafından tebrik edilerek ödüllendirilmiştir.

Haz

2021-2022 Mezunlarımıza Mesajımız Var!

 

Videonun tamamı için lütfen youtube kanalımızı ziyaret ediniz.

 

Okulumuz Youtube Kanalı: 

 

Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

 

Video Linki : TIKLAYINIZ

Haz

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Karne Törenimiz okulumuz bahçesinde gerçekleştirilmiştir. Bütün öğretmen, öğrenci, çalışanlarımıza teşekkür eder ve iyi tatiller dileriz.

Haz

Temel Bilimlerden Temel Fikirlere Projesi kapsamında gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları Yarışması'nda okulumuz öğrencisi Eren Kadir Çevik Bilgisayar branşında Bronz Madalya almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Türkoğlu, Tubitak 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri 2204-A Kategorisi Türkiye Finali Yarışması'nda "Gez-Göz-Sultan: II. Mahmut ve III. Selim Dönemi Nişantaşlarının Modern Matematik Yöntemleriyle Yorumlanması"adlı projeleriyle Türkiye Birincisi olan öğrencilerimiz Efe Erkan, Irmak Yüksel, Deniz Yergin ve Danışman Öğretmenimiz Yeşim Özmen'i tebrik ederek ödüllerini takdim ettiler.

Haz

Okulumuzda 1. Metro İstanbul Raylı Sistem Araçları Yarışması 11 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilmiştir.

Yarışmamızın 3.sü Galatasaray Lisesi'nden "Successer of 128" takımı

2. İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden "Atlas" takımı

Ve kazananımız İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden "BeeTech" takımı olmuştur.

Tüm katılımcılarımızı tebrik eder; organizasyon ekibimize, hakemlerimize, Metro İstanbul'a, öğretmenlerimize ve müdür beye destekleri için teşekkür ederiz. 

Önümüzdeki organizasyonlarda görüşmek üzere.

Haz

Okulumuz Bilim Şenliği ve Tanıtım Günü; Beşiktaş, Şişli, Kağıthane ve Sarıyer ilçelerinden gelen 15 ortaokulun katılımıyla birlikte bugün gerçekleştirildi. 

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Türkoğlu'nun da katıldığı şenliğimizde fizik, kimya, biyoloji ve bilişim laboratuvarlarımızda ortaokul öğrencileriyle birlikte deneyler yapıldı. 

Okulumuz kulüplerinin tanıtımlarını yaptığı etkinliğimize katılım gösteren tüm okullarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Haz

Okulumuz öğrencileri Scrabble Kulübü'nün düzenlediği İngilizce Scrabble Turnuvasına katılmıştır.

1. Eylül Er

2. Arda Bahçıvan

3. Joel Midilli olmuştur. 

Emeği geçen kulüp öğrencilerimize ve kulüp rehber öğretmenimiz Öznur Öztürk Gülkaynak'a teşekkür ederiz.