T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Okulumuz Bilim Şenliği ve Tanıtım Günü; Beşiktaş, Şişli, Kağıthane ve Sarıyer ilçelerinden gelen 15 ortaokulun katılımıyla birlikte bugün gerçekleştirildi. 

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Türkoğlu'nun da katıldığı şenliğimizde fizik, kimya, biyoloji ve bilişim laboratuvarlarımızda ortaokul öğrencileriyle birlikte deneyler yapıldı. 

Okulumuz kulüplerinin tanıtımlarını yaptığı etkinliğimize katılım gösteren tüm okullarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Haz

Okulumuz öğrencileri Scrabble Kulübü'nün düzenlediği İngilizce Scrabble Turnuvasına katılmıştır.

1. Eylül Er

2. Arda Bahçıvan

3. Joel Midilli olmuştur. 

Emeği geçen kulüp öğrencilerimize ve kulüp rehber öğretmenimiz Öznur Öztürk Gülkaynak'a teşekkür ederiz.

Haz

Haz

IBDP öğrencilerimizden oluşan SSAL Kadın ve Çocuk Hakları Çalışma Grubumuzun interaktif şiir gecesinden. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Haz

2022-2023 Eğitim - Öğretim yılında 10. sınıfa başlayacak olan ve iki yıl boyunca SSAL IB Diploma Programı'nda yer almak isteyen Sevgili Öğrenciler ve Velileri, IB Diploma Programı Başvuruları 28 Mart - 10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecektir.

IBDP öğrenci seçme yazılı sınavları 14 –15 Haziran 2022 tarihlerinde ve sözlü sınavları ise 1617 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacaktır. Yazılı sınavlar İngilizce, Matematik ve Türk Edebiyatı'nı kapsamaktadır. Sözlü sınavlar yalnızca Türk Edebiyatı ve İngilizce üzerinden yapılacaktır.

Programa kayıt hakkı kazanan adayların isimleri 21 Haziran 2022 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Programa kayıt hakkı kazanan adaylarımız,  22 Haziran 2022 Çarşamba itibariyle Haziran ayı sonuna kadar kayıt işlemlerini velileri ile birlikte okula gelerek gerçekleştirmelidir. Sınavlara katılabilmek için aşağıdaki linkten ön başvuru formunu 10 Haziran 2022 tarihine kadar doldurmanız gerekmektedir.

Link İçin; TIKLAYINIZ

Haz

Türkiye Birincisi olduğumuz Tubitak 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri 2204-A Türkiye Finali Yarışması Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Tubitak Başkanı Sayın Hasan Mandal, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Türkoğlu'nun katılımıyla gerçekleşmiştir.

Tubitak 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri 2204-A Kategorisi Türkiye Finali Yarışması'nda "Gez-Göz-Sultan: II. Mahmut ve III. Selim Dönemi Nişantaşlarının Modern Matematik Yöntemleriyle Yorumlanması"adlı projemizle Türkiye Birincisi olduk. Öğrencilerimiz Efe Erkan, Irmak Yüksel, Deniz Yergin ve Danışman Öğretmenimiz Yeşim Özmen'e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

2021 yılında e Twinning faaliyeti kapsamında yürütülen ''Our Culture Is Your Treasure'' adlı projemiz Avrupa Kalite Etiketi ve Twinning Kalite Etiketi levhasıyla ödüllendirilmiştir. Emeği geçen İngilizce öğretmenimiz Sergül Petek ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

2022 Beşiktaş İlçe Okul Sporları Turnuvasında Arda Altun, Burak Karabulut, Kayra Camcı, Orhan Özbey Onar'dan oluşan satranç takımımız katagoride İkinci, Arda Altun bireyselde Birinci olmuştur. Öğrencilerimizi ve sorumlu öğretmenimiz Nilgün Diri Saka'yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuzda Tübitak 4006 Bilim Fuarı, Beşiktaş Kaymakamı Sayın Önder Bakan, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Türkoğlu, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşmiştir. Fuarda öğrencilerinizin yaptığı bilimsel çalışmalar başarıyla sergilenmiştir.

May

Okulumuzda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Sayın Halis Kuralay'ın katılımı ile "İnsana değer" temalı söyleşi gerçekleştirilmiştir.

May

Mezunlarımızın geleneksel okula veda günü çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır. Tüm mezun olacak öğrencilerimize güzel ve başarılı bir hayat diliyoruz. Yolları açık olsun.

May

Okulumuzda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında "Spor Şenlikleri ve Resim Sergisi" Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özcan Türkoğlu, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın İbrahim Aybek ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Onur Zengin'in katılımıyla gerçekleşmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

May

Okul tanıtımımız iki adımda gerçekleşecektir:

 

İlki, 26 Nisan 2022 saat 18.00'de online platform üzerinden gerçekleşecektir. Online katılım tüm okullara açıktır. Katılım bilgileri okulumuzun sosyal medya hesaplarından ve web sitesinden etkinlik günü duyurulacak olup herhangi bir kayda gerek yoktur.

 

İkincisi, 8 Haziran 2022 tarihinde tüm okullara açık olup okulumuzda 9.30-14.30 saatleri arasında yüz yüze yapılacaktır.  Okulumuzda yüz yüze tanıtıma katılmak isteyen okullarımızın ziyareti 30 öğrenciyle sınırlı olup tanıtım günlerimize katılmak isteyen okullarımızın aşağıdaki formu doldurması gerekmektedir.

 

Yüz yüze etkinlik katılım formu: 

Form İçin Lütfen Tıklayınız; FORM

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı "Gençlik Haftası Etkinlikleri" kapsamında okulumuz bahçesinde müzik şöleni ve halk oyunları gösterisi gerçekleşmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

May

MUNSA'22, seçkin katılımcıların büyük beğenisini toplayarak resmi olarak sona erdi. Muhteşem akademik ekibimize, organizasyon ekibimize, danışmanlarımıza, sponsorlarımıza, katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Bu bir son değil! MUNSA'23 için yeni bir başlangıç!!! Sınırları aş, ufkunu genişlet!!!

 

MUNSA'22 has officially ended with great appreciation of the delicate participants. We would like to thank our amazing academic team, organization team, advisors, sponsors, participants. It is not an end but a new beginning of MUNSA'23!!! Exceed the limits, broaden the horizon!!!