T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Haberler

May

24 Eylül 2014 tarihinde okulumuza atanan müdürümüz Talat GÜNDAY 29 Nisan 2019 tarihinde emekliye ayrılmıştır. 

25 Nisan Perşembe günü okul aile birliği organizasyonunda yapılan veda törenine Beşiktaş Kaymakam  Sayın Önder BAKAN, İlçe Şube Müdürleri Sedat IŞIK, Erhan SANCAR, Sabancı Vakfı yöneticileri, önceki dönem aile birliği başkanları, aile birliği üyeleri ve çalışanlarımız katıldılar.

Görev yaptığı 4 yıl 6 ay 5 günlük süre içinde başarılı çalışmaları, çevre ile ilişkileri, Sabancı Vakfı  ve Sabancı ailesi ile  kurduğu iletişim,  öğretmren,öğrenci velilerimiz tarafından kabul görmesi taktir edilmesi oğrencilerimizin akademik ve sosyal yönden gelişimine sunduğu katkı ve yaptığı hizmetler ile daima hatırlanacaktır.

Emeklilik yaşamında sağlık,mutluluk, huzur ve başarılar dileriz.

TEŞEKKÜRLER..

GÜLE GÜLE...

May

4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI Okulumuzda 30 Nisan Salı günü yapıldı.Başarılı ve birbirinden değerli çalışmaların yer aldığı stantlar büyük bir beğeniyle gezildi.Emeği geçen öğretmenleimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Nis

23 Nisan 1920 günlerden Cuma;

Saat on dörtte, birkaç yüz kişilik bir kafile, başlarında Mustafa Kemal  Taşhan'a  doğru iniyorlardı.  Bu bir avuç insan, yok edilmek istenen bir ulusu kurtarmak için birleşmişlerdi. Hepsinin ümidi de Mustafa Kemal'de idi

Büyük Millet Meclisi olarak kullanılacak taş binanın pencerelerine ufak bayraklar asılmıştı. Sağdaki küçük kapıdan  önce  Mustafa Kemal ,  mebuslar içeriye girdiler. Salonda tahta bir kürsü,  

Oturmak içinde okul sıraları. Salonu ısıtmak için bir soba . Tavanda bir gaz lambası .

Herkes yerine oturunca, Meclisin yaşlı üyesi  Sinop Mebusu Şefik bey başkanlık kürsüsüne geldi meclisi açtı; Ve  yaptığı konuşma heyecanla dinlendi.

23 Nisan 1920  Büyük Millet Meclisi'mizin toplandığı ilk gündür.

Sevgili çocuklar, Saygıdeğer Müdür yardımcılarım ve Öğretmenlerim, Okul Aile Birliğimizin değerli başkan ve üyeleri, sayın veliler,kıymetli misafirler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama törenimize  hepiniz hoş geldiniz.

Türk Milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgal eden 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı  bu gün; yurdumuzda, dış temsilciliklerimizde,  Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinde ve   dünyanın dört bir yanından gelen misafir ülkelerin çocukları ile bir dünya çocuk bayramı gibi, heycan ve coşku içinde kutlamaktayız. Ne mutlu bizlere! Teşekkürler  ulu önder Atatürk.

 

Sevgili öğrencilerim, değerli gençler,

"Geçmişi olmayanın geleceği olmaz. "Atatürk'ü ve bizlere emanet ettiği bu büyük eseri sonsuza kadar yaşatma, koruma ve kollama karalılığımızı nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız.

 Tarihi mirasımızı, 700 yıllık bir imparatorluğun küllerinden doğuşunu,  Cumhuriyetimizi iyi yorumlamak zorundayız.

Atatürk 'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Sizlere duyduğu  güven ve sevginin ifadesi olarak,  bu gün dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan'ı sizlere armağan etmiştir.

 Yurdumuzun her köşesinde, kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve dış temsilciliklerimiz de armağan edilişinin 99. Yılını büyük bir coşku ile kutluyoruz. Yarınlarımızın güvencesi olarak sizlere düşen görev, her karış toprağı şehit kanlarıyla ıslanmış olan güzel yurdumuzda, Din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeden, Türkiye Cumhuriyetine ve değerlerine sahip çıkarak,  dogmalardan uzak, pozitif bilimin ışığında gerçekleri araştırmanız, eğitim, bilim, teknik, sanat ve  sporda başarılar elde etmeniz olmalıdır.

Binlerce yıllık ortak bir tarih ve kültür birikimin yarattığı Türk ulusu bu gün karşısına çıkacak olan sorunları çözecek güç ve yetenektedir.

Her kuşak kendisinden sonra gelecek olanlara daha güçlü ve daha iyi bir Türkiye bırakmak mecburiyeti ve sorumluluğundadır.

Sevgili öğrencilerim, unutmayın  bu sorumluluk  yarın sizlerde olacaktır. Bu günden itibaren ona göre hazırlanın. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Anayasamızın değiştirlemez ilkeleri sizlerin karalı düşüncelerinizde hayat bularak yaşayacaktır.

Sevgili öğrencilerim,

Kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu, sevginin hiç eksilmediği; Savaşların ve şiddetin olmadığı bir dünya da el ele yaşamak dilek ve ümidiyle; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize Kutlu olsun. 22 Nisan 2019

               Saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                      Talat GÜNDAY

                                                                                       Okul Müdürü

Nis

Nis

Nis

Görsel Sanatlar Öğretmeni Tülay YILMAZ´ın  babası vefat etmiştir. Öğretmenimize ve ailesine başsağlığı dileriz.

Merhumun cenazesi bugün Çanakkale Biga´da kılınacak öğlen namazına müteakip BİGA´da defnedilecektir. Ruhu şad mekanı cennet olsun. 

Nis

Beşiktaş Belediyesi ve Erlangen (Almanya) belediyesi arasında imzalanan Kardeş Şehir Protokolü çerçevesinde ülkemizi 6-12 Nisan tarihleri arasında ziyaret eden kardeş okulumuz  Marie Theresa Gymanasium Lisesi okul müdürü, Koordinatör öğretmen ve on dört öğrenciyle birlikte ailelerin evinde misafirimiz oldular. İlçe MEM Nesrin KAKIRMAN  ziyaret edildi,Beşiktaş Beledyesi ziyaret edildi.

İstanbulun tarihi-turistik yerleri gezildi, Laboratuvarda Kimya dersi izlediler, sınıflarda derslere girdiler, hazırladıkları çeşitli etkinlikler ile canlı performansl sundular.

Hayran kaldıkları İstanbul Yeni Havalimanından yolcu ettiğimiz kardeş okulumuz, mutlu bir şekilde ve duygusal anların yaşandığı veda töreniyle ülkelerine döndüler.

organizasyonda emeği geçen müdür yardımcılarım, rehber öğretmenlerim, almanca, İngilizce öğretmenlerim

aile birliği, öğrencilerim ve ailelerine teşekkürlerimi sunarım. Talat GÜNDAY Okul Müdürü

Nis

Nis

Mrt

Fizy Liseler Arası 22. Müzik yarışmasın katılan öğrencilerimiz seçtikleri şarkının zorluk derecesi dikkate alındığında çok başarılı bir performans gösterdiler. Tebrik ederim. Müzik öğretmenimiz Nihal Çömlekçioğlu´na teşekkür ederim. 

Grup üyeleri:

-Ahmet Ozan Karagülle Bateri (Vurmalı Çalgılar)

-Firdevs Zeynep Sever Viyolonsel (Çello)

-Beyza Çolakoğulları Vokal

-Sinan Özkan Vokal

-Hilal Hacıoğlu Elektro Gitar

-Selin Çavuşoğlu Bas Gitar

-Dilara Güney Piyano

Mrt

Mrt

Mrt

Ekm

Okul Rehberlik Servsinin düzenlemiş olduğu LÖSEV Tanıma Semineri 9. Ve 10. Sınıflara yapılmıştır.