T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

Eyl

Ağu

Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tem

Kayıt işlemlerimiz 23-24-25-28-29 Ağustos tarihlerinde sizlere özel olarak verilecek  gün ve saatlerde gerçekleştirilecektir. Kayıt gün ve saatinize 7 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak kesin listeler sonrasında okul web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Tem

     Değerli Öğrencilerimiz, LGS için uzun ve meşakkatli bir süreci  geride bıraktınız. Bu zorlu sürecin sonunda “Geleceğin Yetiştiği Okul” Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesini kazanarak elde ettiğiniz başarıdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Bu süreçte sizlerin her daim yanında olan ailelerinizi ve kıymetli öğretmenlerimizi de tebrik ediyor, kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

     Sevgili Öğrencilerimiz, Bir dünya lisesi olan okulumuzda, sizleri beş sene misafir edecek olmanın ve bu süre sonrasında hem ülkemizin hem de dünyanın en iyi üniversite ve bölümlerine gönderebilmenin heyecanını yaşıyoruz. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi olarak geleceğe yönelik kariyer planlamanıza destek olmak, gelişiminize katkı sağlayarak hedeflediğiniz üniversitelere uğurlamak ve sizleri manevi değerlerle donanmış bir birey olarak yetiştirmek en büyük temennimizdir.

     Bu vesile ile “Geleceğin Yetiştiği Okul” Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesine -yeni yuvanıza- hoş geldiniz diyor; sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim süreci geçirmenizi temenni ediyoruz…

Tem

Tercih dönemi 27 Temmuz-8 Ağustos  tarihlerinde 10.00/15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Tem

Haz

Okul tanıtım günlerimiz 4-5-6 Temmuz 2023 tarihlerinde;

1. oturum 10.30'da

2. oturum 13.00'de

okulumuz konferans salonunda gerçekleşecektir.

Haz

May

Bilgi Kuramı (TOK) dersi alan 10. sınıf öğrencileri, Bilgi Kuramı’nın çekirdek ders olduğu Uluslararası Bakalorya Diploma Programı'nda (IBDP) ilk yıllarının kapanışı dolayısıyla sergilerini açtılar. Sergi, "bildiğimizi nasıl biliyoruz?" temel sorusu etrafında şekilleniyor. ve öğrencilere bilginin doğası üzerine düşünme, önyargılarına ve varsayımlarına meydan okuma ve dünyamızda var olan farklı bakış açılarına ilişkin anlayışlarını genişletme fırsatı sunar.

May

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

May

Shell Eco Marathon 2023 başlıyor! Okulumuz Ssdynamics Racing ekibi Fransa’da!