T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

Haberler

Ağu

Ağu

Ağu

Tem

Türkiye 82. si olan öğrencimiz  Yusuf Emre ŞAHİN 12/F 591 tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Emeği geçen öğretmenlerine teşekkür ederiz.

"Beşiktaş' ın Yıldızı Türkiye' nin Gururu." SSAL...

Tem

Sabancılı Olmak!

Değerli öğrencimiz,

 Öncelikler tebrik ederiz, büyük bir başarıya imza attınız.  Başarmak tercih meselesidir. Hiçbir başarı da tesadüfi değildir. Okulumuzu tercih ederek bunu gösterdiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek, geleceğinize yön vermek üzere dört yıl birlikte yol alacağız. Bu yolculukta başarının tek yolu gireceğiniz sınavlar olmadığını: Bu nedenle, kendinizi  tanımanızı, bir hedefe odaklanmanızı, akademik başarılarınızın yanında sosyal, kültürel etkinliklerle kendinizi ifade etmenizi, sadece diploma almak için değil  kişiliğinize uygun tercihler yapmanızı,  tutkuyla istediğiniz alana yönelmenizi, yaşamın 'Hayat' ayağını da tamamlamaya çalışacağız.

Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi olarak, öğrencilerimizin bireysel niteliklerini dikkate alan, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazandıran, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini sağlayan, günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazandıran, gelişmeleri izleyip yorumlayan, liderlik özelliklerinin yanında işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, Cumhuriyet'e milli ve manevi değerlerine bağlı, bireyler yetiştirmek yüklendiğimiz misyonun önemli parçasıdır.

Aramız katılan her öğrencimiz kıymetli ve değerlidir. Gelişmemize katkı sunacaktır.  İstanbul'un önemli bir eğitim kurumu olarak başarılarımız sizlerle artarak devam etmektedir.

 Sabancı vakfı desteği, aile birliği, mezunlar derneği ve velilerimizin katkılarıyla birlikte yeni başarılara yelken açacağız.

 "Sabancılı olmak Ayrıcalıktır."

Hayırlı olsun, başarılar dileriz...

"Beşiktaş'ın Yıldızı Türkiye'nin Gurur." olmaya devam ediyoruz.

Ailemize hoş geldiniz...

Tem

 Türkiye 77. olan öğrencimiz  Zülal MOLLA'yı 12/D 216 tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Emeği geçen öğretmenlerine teşekkür ederiz.

"Beşiktaş' ın Yıldızı Türkiye' nin Gururu." SSAL...

Tem

15 Temmuz gecesi ülkemizin bölünmez bütünlüğüne hain darbe girişiminde bulunan 'FETÖ' terör örgütüne karşı en büyük cevabı Milletimiz kararlı duruşuyla vermiştir. 

Unutmadık, unutmayacağız!

Tem

Okulumuzda dört yıllık öğrenim yılı sonunda dipoloma notuna göre en yüksek derece ile mezun olmaya hak kazanan 3 öğrencimize geleneklsel Sakıp Sabancı Başarı ödülleri Sabancı Vakfı Genel müdürü Nevgül Birsel SAFKAN tarafından törenenle verildi. 

Birinci  Berk KARABACAKOĞOLU ...12 D sınıfı  Not ortalaması...97.05

İkinci   Tarık LATİFOĞLU................12 A sınıfı  Not ortalaması...96.23

Üçüncü İrem ALTUNTAŞ.................12 D sınıfı not ortalaması....95.83

Öğrencilerimiz tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Sakıp Sabancı beyefendiyi şükranla, saygıyla anıyoruz.

Tem

2018-2019 25. Dönem mezuniyet törenimiz okulumuz bahçesinde görkemli bir törenle yapıldı.

03 Mayıs 2019 günü Saat 18.00'de kokteyl ile başlayan törenimiz 19.00'da öğrencilerimiz, velilerimiz, protokolün alanda yerlerini almasıyla başladı.

Beşiktaş İllçe Milli Eğitim müdürü Nesrin KAKIRMAN, 29 Nisan 2019 tarihinde emekli olan okul müdürümüz Talat GÜNDAY, Sabancı Vakfı Genel müdürü Nevgül Birsel SAFKAN ve vakıf temsilcileri, okul müdürleri, aile birliği başkanı, mezunlar derneğimiz, önceki dönem aile birliği başkanları katıldığı törende, gecenin sunuculuğunu üstlenen biyoloji öğretmenimiz Sabit DOĞAN başarılı performansıyla dikkatleri çekti. 

Dört yılllık öğrenimleri sonunda okulumuzdan en yüksek diploma notuyla mezun olan 3 öğrencimize Sakıp Sabancı başarı ödülleri Vakıf Genel müdürü Nevgül Birsel SAFKAN tarafından verildi.  Okulumuz Halk Oyunları ekibi gösterisi, okul orkestrası eşliğinde devam eden müzikli eğlenceyle törenimiz saat 23.00 de sona erdi.

Öğrencilerimizi ve ailelerini kutlıyoruz. Başarı dileklerimizle hayırlı olmasını diliyoruz.

Tem

Tem

Tem

Okul tanıtım günlerimiz hafta içi her gün saat 11.00 ve 14.00' te tiyatro solonumuzda yapılmaktadır.

Aday öğrenci ve velilerinin dikkatine!

Tem

Tem

May

05-05-2019

 

                                                                            

 Sayın Kaymakamım,

Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm           

 Değerli müdür yardımcılarım, çok değerli öğretmen arkadaşlarım, Sakıp Sabancı Ailesi , Sabancı Vakfı Genel Müdürü, Okul Aile Birliğimizin başkan ve üyeleri,değerli velilerimiz, saygı değer misafirler, hanımefendiler, beyefendiler…

    

24 Eylül 2014 yılında müdürlük görevine başladığım okulumuzda 29 Nisan 2019 günü emekliye ayrılmış bulunmaktayım. 40 yıllık hizmetim sonunda Bu gün emekli bir eğitimci olarak sizlere hitap etmenin heyecanını yaşıyorum. 25. Dönem mezunlarımızla birlikte geçen 4 yılın ardından konuşma fırsatı veren arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bu gün 25. Dönem 2018-2019 eğitim öğretim yılında SSAL  mezun olan geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz, sevgili gençlerimizin mezuniyet törenine hoş geldiniz.

      Sayın Kaymakamım

           Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Ulu önder ATATÜRK´ün emanet ettiği Cumhuriyetimizi, ulusal ve evrensel  değerlerle donanmış, milli ve manevi değerlere saygılı ve duyarlı, okuyan araştıran, sorgulayan, bilgi edinme ve kullanma yollarını bilen, teknolojinin getirdiği araç ve gereç kullanımını sağlayarak, günlük yaşamın bir parçası haline getirmeyi başarabilen; ilgi alanlarına uygun aktivitelerde yer almasına yardımcı olan, hayata ve üst öğretime hazırlayan bir eğitim kurumu olarak, öğrencilerimizin farklı özelliklerini zenginlik kaynağı olarak görürüz. Her öğrencimizin farklı bir birey olduğunu kabul ederiz. Kurumumuzun tüm birimlerinde önerilere, eleştirilere açıklık esastır. Yetkilerimizi bir kamu emaneti olarak kabul eder; paylaşmayı topluma karşı hesap vermeyi bir görev sayarız.

Günlük yaşantımızın her alanında olduğu gibi eğitimde de yaklaşımlar  çok hızlı değişmektedir. Bu değişiklikler karşısında, modern teknolojinin ve yeni yaklaşımların farkında olarak, bunları uygulamak yüklendiğimiz misyonun önemli bir parçasıdır. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi olarak; Milli Eğitim Bakanlığımız´ın  2023  vizyonu doğrultusunda, Ulusal kimliğimiz ve anadilimiz öncelikli hedeflerimiz olup, öğrencilerimizi bilgiye ulaştırmayı ve bilgiyi kendilerinin yapılandırmasını hedeflemekteyiz.  "Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı amaçlayan,"Girişimci , yenilikçi, beceri ve başarı gücü yüksek deneyimli öğretmen kadromuz "ÖĞRENEN OKUL" modelimizde temel gücümüzü oluşturmaktadır.

                    Değerli öğretmen arkadaşlarım,

        Türkiye´nin rotasını  çizen Mustafa Kemal Atatürk "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." diyerek; geleceği inşa etme görevini bizlere yüklemiştir. Değişen ve yenilenen eğitim-öğretim anlayışımız içerisinde programların uygulayıcı oldunuz.

        Öğrencilerimizin akademik gelişimlerine paralel olarak, sosyal, kültürel, sanatsal aktivitelerde yer almalarını sağladınız. Kişilikli, öz güveni yüksek, saygılı birer insan olmalarına katkıda bulundunuz; Bu katkı ve emekleriniz,  gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak öğrencilerimizin davranışlarına yansıdığını göreceğimize inancım tamdır. Bizlere emanet edilen ve bugün okulumuzdan gururla uğurladığımız öğrencilerimize, katkı ve emekleriniz için çok teşekkür ederim.

               Sayın velilerimiz,

          Mezuniyet heyecanını yaşadığınız bu akşamda, İnsan olarak kalitesi yüksek çocuklara sahip olduğunuz için sizleri kutluyorum.  Biliyoruz ki bizim yaşadığımız dünya ile onların yaşayacağı dünya aynı olmayacaktır. Biz dünde ve bugünde yaşarken, onlar bugünde ve yarında yaşayacaklardır. Geleceğin dünyasının yetişkini olacak gençlerimizi, kendilerini gerçekleştirme yolculuklarında onlar, yanlarında olduğumuz en değerli varlıklarımızdır. Beşiktaş´ın yıldızı Türkiye´nin gururu olacak öğrencilerimize ve sizlere okulumuzun bundan sonra her zaman açık olduğunu ve her konuda yarımcı olmaya da hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Bütün bu çalışmalarımızda bizlere destek veren. "Müdür yardımcılarıma, öğretmenlerime, Sabancı Vakfına, Aile Birliği üyelerimize ve emeği geçen katkı sağlayan velilerimize ve tüm herkese teşekkür ederim.

Bu vesile; okulumuza ismini veren hayır sever iş adamı eğitim gönüllüsü yüreği insan sevgisiyle dolu, merhum Sakıp SABANCI  beyefendiyi rahmetle anıyor ailesine saygılarımı sunuyorum. 1929 yılından bu yana; 50. İlkokulu, Yıldız İlkokulu, Sakıp Sabancı Yıldız İlkokulu, Sakıp Sabancı Yıldız İlköğretim Okulu, Sakıp Sabancı Lisesi, Sakıp Sabancı Süper Lisesi, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi´nde  görev  yapıp hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden isimsiz kahramanları rahmetle anıyorum. Hayatta olanlara sağlıklı güzel ömürler diliyorum.

             Değerli öğrencilerim;

 Bu gün 4 yıllık Öğreniminizi tamamlayarak,  okulumuzdan mezun oluyorsunuz, SSAL aldığınızeğitim sizlerin gelecekte başarılı bir insan olma yolunda davranışlarınızın biçimlenmesinde temel olacaktır.Okulumuz da edindiğiniz değerler ve yetiler (uyarlanabilirlik, hoşgörü, kendi kendine öğrenebilme, karşısındakine saygı, deneyen, sorgulayan, paylaşan; En iyi yaptığınız etkinlikle                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       de, mutlu ve başarılı olabileceğiniz alanların ipuçlarını bulan ve belki hepsinden önemlisi burada kazandığınız özgüven ile Dünyanın neresinde hangi üniversitesinde okursanız okuyun çok başarılı olacaksınız.  

Sizlerin;  eğitim ve yaşam kalitenizi yükseltmek adına başta bilim ve bilimsel düşünce olmak üzere insanlığın temel değerlerini öğrenmenizi ve içselleştirmenizi, bir şiir, bir sonat, bir resim veya bir teoremden zevk alabilecek inceliğe ulaşmanızı öğretmeye çalıştık. Ortak çabamızın özü inançlı, ve değerleriyle yaşamayı bilen "İyi insan, Mutlu birey"

SSAL nin en güzel manzarası öğretmenler odasından boğaz ve Üsküdar´ a bakıştır. Oysa Şuan hepimiz muhteşem bir manzara karşısındayız. Bu mutlu gününüzde sizi sadece tebrik etmiyorum;  öğrenciliğinizle yaşamıma kattığınız anlam ve sonunda bugün burada gök kuşağı renginde oluşturduğunuz, dünyayı saracak muhteşem manzara için çok teşekkür ediyorum.  Her birinizi, her bir öğretmen arkadaşım adına kutluyorum. Mensubu olarak mezun olduğunuz Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi´ne karşı aidiyet duygunuzu unutmayınız. Bundan sonraki yaşamınızda Türkiye Cumhuriyeti´nin sorumluluklarını taşıyan bir bireyi olacağınız inancıyla; Başınız, dik yolunuz açık olsun. Allaha emanet olun. 03 Mayıs 2019   

                                                                            

                                                                              Talat GÜNDAY

                                                                               Okul Müdürü